^Sayfa Başına Dön
Get Adobe Flash player

İngilizce Çocuk Kulübü

İngilizce Çocuk Kulübü

ingilizce çocuk kulübü, ingilizce oyun grubu, yabancı dilde çocuk kulübü, erken yaşta yabancı dil,Kulübümüzdeki dersler, çocukların oyun oynayarak İngilizce iletişim kurabilecekleri yegâne fırsatlardan birini sunmaktadır. Kulübün amacı, çocuklardaki İngilizce sevgisini geliştirmek, yabancı dil öğrenmenin önündeki bariyerleri oyun eşliğinde ortadan kaldırarak çocuğun gelişimine olanak sağlamaktır.

Yabancı diller öğrenmenin çocukların zekâ gelişiminde, dikkat, düşünme, algılama ve yaratıcılık unsurları üzerinde inkâr edilemez olumlu etkileri mevcuttur. Yabancı dil aynı zamanda çocuğun Verbal (Sözlü) ifade yeteneklerini de geliştirdiği, bunun kendi ana dili üzerinde de olumlu etkiler yarattığı yapılan araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

Kulübümüzde tüm dersler bir oyun olarak ele alınır ve “Immersion Tekniği” ile çocukların İngilizce atmosfer içine sokularak bilinçaltına yabancı dilin yerleştirilmesi prensibine dayanır. Çocuklarımız onlara hiç de yabancı olmayan ancak farklı bir dil konuşan çeşitli varlıklar, favori oyuncakları, masal hayal kahramanları ve hayvanlar ile çepeçevre sarılarak yabancı dili oynayarak öğrenmeleri sağlanmaktadır. Oyunlar, hikâyeler ve şarkılar çocuklar için öğrenilmesi son derece kolay methodlardır.

Çocuklar farkında olmaksızın kendilerini İngilizce kafiyeler, parmak oyunları, ve ilginç-yaratıcı aktiviteler içinde bulurlar kendilerini. Ayrıca yabancı dilde renkli performanslar ve çizgi filmler izlerler, İngilizce oyunlar oynarlar ve iletişim için gerekli olan en temel kelimeleri ve terimleri keyifli bir şekilde sıkılmadan öğrenirler.

 

1. 3-6 Yaş Grubu Çocuklar

Okul öncesi çağ çocuklarımız her şeyi oyun oynayarak öğrenirler. Bu yaş grubu, çocuklarda dil gelişimi için en elverişli yaş grubudur. Bu yaş grubu çocuklar dili sezgilerini yardımı ile kolay kelimeleri, cümleleri ve kafiyeleri ezberleyerek öğrenirler. Temel dil kullanımını çok kolayca öğrenirler.

 

2. 7-10 Yaş Grubu Çocuklar

Bu yaş grubu çocuklarımız yabancı dilde okuma ve yazma yeteneklerini geliştirir, şarkılar söyler, çizgi film izler, oyunlar oynarlar. Çeşitli temalar üzerinde kelime dağarcıkları geliştirilerek temel dilbilgisi kuralları verilir.  Ayrıca İngilizce dil konuşan ülkelerin temel kültürlerini de erken yaşta öğrenme fırsatını yakalarlar.

 

3. 11-14 Yaş Grubu Çocuklar

Bu yaş grubu çocuklarımız oldukça enerjiktirler. Kendilerine verilen piyes ve diyalogları çalışıp onları performans şeklinde sergilerler. Ayrıca takım çalışması, takım gösterisi, takım proje oyunları, “oyna ve tamamla” gibi aktiviteler ile hem sosyal kişiliklerini ve kendilerine güvenleri geliştirdikleri gibi hem de yabancı dil kelime dağarcıklarını da geliştirmektedirler.

ingilizce çocuk kulübü, ingilizce oyun grubu, yabancı dilde çocuk kulübü, erken yaşta yabancı dil,

Haftalık Ders Sayısı: 2 Seans

Bir Seans Süresi: 45-60 dakika

Bir Seans Grubundaki Çocuk Sayısı: 5-10 çocuk

Çocuğunuzun ve sizin bizi denemeniz için İLK DERS ÜCRETSİZ!!!

Ders saatlerimiz çocuklarımızın okul saatleri dikkate alınarak programlanmaktadır.

Copyright © 2013 . Saray Çocuk Kulübü - Kurtköy / Pendik Rights Reserved.